Namiya Zakkaten no Kiseki

5. prosince 2016 v 16:14 | JPYamasuke |  Ryosuke Yamada
Pár dní zpátky bylo ohlášeno, že budeme mít další možnost spatřit Ryosukeho na velkém plátně. Střihne si totiž hlavní roli ve filmu Namiya Zakkaten no Kiseki. Celý ten příběh mě dost zaujal, a proto jsem se rozhodla o tom něco sepsat. Takže pojďme na to.Než se přesuneme k samotnému filmu, podívejme se na knižní předlohu.

Kniha a autor

ナミヤ雑貨店の奇蹟 neboli "Namiya Zakkaten no Kiseki" by se dalo přeložit do češtiny asi jako "Zázraky obchodu Namiya." Jedná se o 385 stránkovou novelu, jejíž autorem je japonský spisovatel Higashino Keigo. Knížka vyšla v březnu roku 2012, a pokud jsem se dohledala správně, tak je přeložena do čínštiny a korejštiny. V Číně se stala bestsellerem s prodejem větším jak 1.6 milionu kusů a získala pár literárních ocenění, ale rozhodně po mně nechtějte, abych se o nich více rozepisovala, protože s literaturou moc nekamarádím. Knížka vyšla ještě v dalším vydání v roce 2014.

Higashino Keigo je proslaven svými mysteriózními příběhy a ani Namiya (říkejme tomu tak zkráceně) není výjimkou. Ovšem v případě Namiyi se jedná především o kombinaci s fantasy. Dále si osvojil psaní detektivek a thrillerů. Za zmínku také určitě stojí, že pan Higashino je autorem dorama Ryūsei no Kizuna, což je jedno z mých oblíbených. Neměla bych čisté svědomí, kdybych na to tady neudělala reklamu. Najdete ho přeložené tady, ale to jsem trošku odbočila.

Na YT jsem našla jakýsi "trailer" k této knížce. Ovšem ani tady není stopa po jakémkoliv pokusu o minimálně anglický překlad, takže pouze v japonštině.
(chtěla jsem sem napálit přímo video, ale nějak mi to nefachá :( )A teď se konečně můžeme dostat k samotnému příběhu.

Příběh

Kniha vypráví příběh dvou lidí, žijících v rozdílné době (1980 a 2012), kteří budou propojeni pomocí dopisování. Příběh je plný znázornění lidských pout a zázraků.

V roce 2012 tři delikventi objeví opuštěný obchod se smíšeným zbožím, který použijí jako svůj úkryt. Později zjistí, že tuto budovu vlastnil postarší muž, který dával bezplatné rady zoufalým lidem pomocí dopisů. Pozdě v noci se stane něco zvláštního a Atsuya (Ryosuke) objeví v poštovní schránce o půlnoci dopis. Je to dopis adresovaný obchodu Namiya, který byl napsán před 32 lety. Nějakým zázračným způsobem je poštovní schránka propojená s minulostí, konkrétně s rokem 1980. I přestože je Atsuya zmatený, rozhodne se na dopis odpovědět místo vlastníka obchodu. Celá skupinka pak odpovídá na další a další dopisy, které se objevují ve schránce.

Další info

Z hlediska hereckého obsazení jsou zatím známí pouze Ryosuke a Nishida Toshiyuki, kteří se spolu za svou hereckou kariéru setkávají poprvé. Režii dostal na starost Hiroki Ryūichi.

Samotné natáčení by mělo začít v lednu 2017 a film by se měl dostat do kin na podzim stejného roku, tedy ještě před Fullmetal Alchemist.

Komentáře

Jelikož je příběh relativně komplikovaný, Higashino to okomentoval: "V knize to možné je, ale film bude výzvou. Už se těším, jak to dopadne."

Režisér Hiroki Ryūichi: "Pro mě je výzvou, jak moc dokážu přenést originální prvky fantazie z knihy a vykreslit je filmově."

Úryvek z Ryosukeho JUMPaperu (10.12.2016)

"Dostal jsem hlavní roli ve filmu Namiya Zakkaten no Kiseki! (⊙ꇴ⊙)
Mám z toho vážně radost.
Můžu být tím, kým jsem, díky vší té podpoře od mnoha lidí.
Můžu dělat tolik rozdílných druhů práce jen díky všem členům personálu a fanouškům, kteří tu jsou vždycky pro mě.
Já, Yamada, jsem jeden šťastný člověk.

Tento film je založen na novele od pana Higashina Keiga.
Jestli se nemůžete dočkat filmu, (⊙ꇴ⊙)
tak si prosím přečtěte novelu. (^▽^)

Určitě se těšte na premiéru!"

Odkazy, které se můžou hodit:


Zajímavost na konec


Některé hardcore fanynky dokázaly vykoumat, že každý z party Tantei Gakuen Q obsadil hlavní roli ve zfilmované podobě některé z knížek pana Higashina.

Shida Mirai - Himitsu (2010)
Kamiki Ryuunosuke - Henshin (2014) (dobře, tohle bylo dorama)
Yamada Ryosuke - Namiya Zakkaten no Kiseki (2017)


Jo a taky jsem zjistila, že pan Higashino má narozeniny ve stejný den jako já! :'D

Moje pocity a dojmy

(aneb tohle číst nemusíte)
Ten příběh se mi neskutečně líbí. Dokonce mi to vnuklo nápad na psaní FF, což je v mém případě ale spíš negativní dopad, protože já svoje FF zásadně nikdy nedokončuju. Ne, že bych se o to nesnažila, ale... No...

Jinak jsem se rozhodla, že jakmile tenhle film vyjde na DVD, udělám k tomu český suby. Je to spíš takový hodně vzdálený cíl, ke kterému vede jetě hodně trnitá cesta. (maturita coming) Ale hodlám si za tím jít :)

Taky jsem vážně zvědavá na našeho delikventa Ryosukeho :D Vůbec bych se nezlobila, kdyby se zase vrátil k blonďatým vlasům ^_^ A jestli ne, tak ať je má alespoň černý, prosím! Nenechávej si hnědou, Ryosuke! :(

btw. Na oficiální stránce je i Ryosukeho komentář, ale ten se tu objeví, až bude k dispozici v angličtině :)

A co si o tom myslíte vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama