Ryosukeho JUMPaper z 19.04.2017 [CZ]

19. dubna 2017 v 15:21 | JPYamasuke |  Ryosuke Yamada
Jak možná někteří víte, Hey! Say! JUMP mají svou vlastní rubriku na JWEBu, který slouží jako jeden z zprostředkovatelů spojení mezi Johnny's idoly a fanoušky. Tato služba je placená a není tedy možné se na ni jiným způsobem dostat. Tedy pokud neznáte někoho, kdo je ochoten vám novinky od vašich oblíbenců přeposílat. Samozřejmě, že to asi není úplně legální, ale zároveň by se dalo polemizovat o tom, zda je opravdu nutností za něco takového platit. Určitě jsem otevřená diskuzi na toto téma, ale to není tím hlavním důvodem k tomuhle článečku.

Na začátku dubna se upgradoval JUMPaper a aktuálně funguje tak, že každý ze členů HSJ píše každý měsíc takový svůj, dalo by se říci, blog. Zrovna dnes ten svůj vydal Ryosuke a mě přepadla neskutečná touha vám ho tady ukázat.
Přispěl k tomu i fakt, že v neděli (17.04.2017) se konal v Tokyo Dome Johnny's Sports Day 2017, kterého se zúčastnilo spoustu Johnny's skupin. HSJ s Ryosukem nevyjímaje. No věc se měla tak, že Ryosuke se nezapojil do žádné ze soutěží a mohl tedy ostatní jen podporovat a povzbuzovat, což se mu podle reportů náramně dařilo. Bohužel to pouze dokazuje, že Ryosukeho zdravotní problémy, které ho provázejí už několik měsíců, se s ním stále táhnou. A tady se vracím zpět k důvodu, proč jsem se rozhodla začít překládat jeho JUMPaper(y). Ryosuke se v tom dnešním krátce vyjádřil k jeho absenci v soutěžích a myslím si, že každý má právo si tohle přečíst nehledě na to, zda JWEB platí nebo ne.

Nechci slibovat, že se tu ihned v den vydání jeho JUMPaper objeví i česky, ale rozhodně bych Ryosukemu chtěla věnovat svůj čas i tímto způsobem. Nejsem si jistá, zda se budu vracet k jeho starším JUMPaperům, ale kdo ví...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | Web | 19. dubna 2017 v 18:28 | Reagovat

Můj bože, co s ním je? Nějaký pohybový problémy? :( Budu doufat, že "jen" to, a že se z toho brzy dostane!!
Díky za překlad, opravdu to pro mě hodně znamená a věřím, že i pro další jeho fanoušky, co tu má. Jsi skvělá, že to pro nás děláš.

S tím placeným členstvím jsem s tebou za jedno. Já chápu, že si na sebe potřebují vydělat, ale když zpoplatní i novinky o sobě, přestože v nich nakonec neřeknou nic objevnýho, nebo pikantního - pochybuju, že by to Johnny-san dovolil :D - tak to může dát fanouškům pocit odstrčenosti.

Trochu mě ta japonská umělecká politika štve. Na youtube nenajdeš jediný oficiální videoklip. Když něco postneš, tak už ti chtějí mazat účet. Ano, mají spoustu fanoušků tam u nich, ale o kolik víc by jich měli po celém světě, kdyby byli jen trochu přístupnější? Nerada srovnávám, ale Jižní Korea je v tomhle pořádný kus před nimi. Stačí se podívat na náš server asiastyle, kde se všeobecně víc mluví o korejských umělcích, než o těch japonských. Nemluvě o dostupnosti videí, hudby atd.. Dokonce si vzpomínám, když jsem měla ještě satelit, že pouštěli korejské klipy na nějaké maďarské hudební stanici. Nehledě na to, že šance vidět live nějakou japonskou skupinu v Evropě je prostě nulová. Dává to člověku pocit, jako kdyby ani neexistovali :(

Dokázala bych na tohle téma diskutovat hodiny, jsem ráda, že jsem to mohla napsat sem, snad to nevadí.

Ještě jednou moc díky za překlad a budu se těšit na další "drby ze zákulisí" :D

2 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 19. dubna 2017 v 19:47 | Reagovat

[1]: Asi o těch Ryosukeho potížích něco napíšu, protože na komentář mi to přijde jako příliš rozsáhlé téma, tak se na to teď rovnou vrhnu. :)

S tou jejich uzavřeností mi to taky dost leze na nervy. Na jednu stranu chápu, že podle jejich myšlení nemají zapotřebí protlačovat svoje idoly do světa, ale když se na to dívám z toho našeho pohledu, čili zahraničních fans, tak je to jako bodnutí nožem. Když už se ti povede jako člověku ze středu Evropy najít si cestičku k těmhle klukům, tak to začneš mít jako fanoušek strašně těžký. Špatně se tu shání jejich merch, když už bys chtěla jet na koncert, nemůžeš si ani oficiálně ten lupen koupit, protože se tak lehce nedostaneš do oficiálního fanklubu. Jak říkáš, videa na Youtube nenajdeš a pokud chceš být hodně v obraze, co se s klukama zrovna děje, musíš se probojovat hluboko do fandomu a spoléhat na ostatní fans, že ti zprostředkují nejnovější info. Japonští fans jsou oproti těm zahraničním nehorázně hýčkaní. Skoro to vypadá, jako bychom byli méněcenní.
Jako kdyby samo o sobě nestačilo, že nás od kluků dělí tisíce a tisíce kilometrů! :(

Děkuju za pozitivní odezvu. :)

3 Extasy Extasy | Web | 19. dubna 2017 v 20:48 | Reagovat

[2]: Taky děkuju. Ale jako trochu jsi mě vyděsila. Ryosukeho potíže vydají na celý článek? To jako fakt? :O

Bodeď by nebyli fans hýčkaní, když za všechno platí :D Díky bohu za janizu, nebo brendog, že se s námi podělí, jinak nemáme vůbec nic!!

Měli by tam otevřít oči a začít trochu pokukovat po okolním světě, asi by se divili, co mají i jinde fanoušků. Ale to dřív v Japonsku schválí homosexuální sňatky, než tohle :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama