Ryosukeho táhnoucí se zranění

20. dubna 2017 v 20:13 | JPYamasuke |  Ryosuke Yamada
Pokusím se vám shrnout veškeré informace, které se mi povedlo vyčmuchat o Ryosukeho zranění, popřípadě zraněních, které si přivodil minulý rok a nejspíše jejich následky stále trvají.


Jako úplně první věc chci říct, že informace, se kterými vás tady seznámím, nemusí být 100% pravdivé.
Budu se tu odkazovat na spoustu reportů od očitých svědků, což znamená, že nemohu ručit za pravost všeho, co tu napíšu. Některé reporty mohly být napsány s naprosto chladnou hlavou a objektivním pohledem, jiné jsou zase velmi subjektivní a vylíčení dané situace mohlo být i o něco přikrášleno. A nebo možná taky ne. Za jediné skutečné důkazy o Ryosukeho potížích považuji videa, která tu uvidíte, a samotná Ryosukeho vyjádření. Zbytek berte pouze jako jakési spekulace, kterou mohou být pravdivé, ale také nemusí.
Nahrála jsem na Youtube video, kde je několik Ryosukeho zaznamenaných potíží, takže vás vždy odkážu na určitou část toho videa, abyste se mohli podívat.

Pokusím se nás přesunout na úplný začátek a to do chvíle, kdy mám k dispozici první videozáznam, kde Ryosuke zjevně není ve své kůži. 24.07.2016 se JUMP účastnili televizního programu FujiTV s názvem FNS27hr (Dobře, asi se to nejmenovalo jen takhle krátce, ale to vem čert :D). Jednalo se o vysílání, které probíhalo 27 hodin v kuse a během něj se vystřídalo spoustu různých pořadů z FujiTV. Součástí byla i část s Itadaki a Kisumai Busaiku! Koneckonců jsem o tom psala své dojmy někde tady. Vlastně jsem tam i trošku rozepsala Ryosukeho trable, ale vrátím se k tomu i nyní a s o něco objektivnějším pohledem než kdysi.
Nevím, co přesně Ryosuke původně zamýšlel, ale možná to ani nehrálo žádnou roli. Ryosuke sice k trampolíně trošku popobíhal, ale už před hozením míče se neodrazil a tvrdě dopadl mezi trampolínu a žíněnky. Mohla bych tady organizátorům vynadat za to, jak nezabezpečený to měli, ale to už je docela fuk. Jak se na to teď stále koukám dokola, všichni obvykle chytali míč až poté, co se odrazili. Ryosuke nejprve chytil míč a odrazil se až pak, a proto skončil tak, jak skončil. Ten jeho pád nevypadal vůbec hezky. Tak nepříjemně se mu tam ohnula pravá noha a dopadnul na pravou ruku a možná si mohl dát i do žeber. Samozřejmě se v rámci možností rychle zvednul a říkal, že mu vůbec nic není. Opět se s úsměvem postavil do řady, ale podle toho, jak si prohmatával nohu, rozhodně ho to muselo pěkně bolet. Navíc podle jeho postoje to vypadalo, že se drží za záda.
Při pokusu, který následoval hned poté, se Ryosuke sice odrazí, ale při dopadu se mu podlomí pravá noha, na kterou předtím spadnul. Teď už o něj měli starost i všichni ostatní, ale on je nepřestával ujišťovat, že je v pořádku.

Tak, to by bylo. Ryosuke se k téhle situaci vyjádřil ve svém Think Note číslo 43 ("Road"). Asi ho tady nebudu doslovně citovat, ale pouze shrnu to, o čem mluvil. Ryosuke říkal, že během FNS měl neskutečně nabouchaný pracovní rozvrh. Když zrovna nebyl u FNS, musel spěchat na natáčení Fullmetal Alchemist. Nebylo to tak, že by tam odjel jednou a vrátil se. Ne. On tohle podstoupil několikrát. Pokud zrovna nebyl potřeba u FNS, natáčel FMA. Co se FMA týče, tak Ryosuke trval na tom, že nehodlá používat kaskadéra a veškeré akční scény si chce natočit sám. Ve Think Note se svěřil, že během natáčení si poranil krk. Konkrétně se prý jednalo o tzv. "whiplash". Nemám ani tušení, jak to česky pojmenovat, ale když se podíváte na tenhle odkaz, asi vám dojde, jak bolestivé to muselo být. Podle všeho by člověk s takovým zraněním neměl otáčet hlavou, dělat prudké pohyby a je náchylný k bolestem hlavy. Ryosuke se hlavně snažil vysvětlit, že za jeho pádem nestál fakt, že stále a stále dokola nacvičovali basketball, nýbrž to byl následek z natáčení. Další den po FNS měl Ryosuke opět naplánované FMA natáčení, ale štáb mu to bez diskuze zatrhnul, aby měl nějaký čas na odpočinek. I přesto měl Ryosuke výčitky svědomí, že se kvůli němu muselo natáčení odložit.

Dobrá, FNS bychom měli za sebou. Tohle bude docela dlouhý koukám.

Ještě si vybavuju, jak jsem četla něco o Ryosukeho natáčení FMA v Itálii. Některé italské fanynky měli možnost ho při natáčení sledovat a při jedné akční scéně Ryosuke spadnul a zjevně ho bolela noha. To byl zatím jediný dosud známý okamžik, kdy kaskadéra použili, protože Ryosuke už tu scénu opakovat sám nemohl.


Dál následovalo několik koncertů DEAR. tour a kromě odřeniny, kterou měl Ryosuke na ruce, se žádné zprávy o jeho zraněních neobjevují.15.9.2016 natáčeli HSJ videoklip k songu Fantastic Time. Je tam moment, kdy je Hikaru nadšený, že se blíží konec natáčení, a pověsí se na Ryosukeho. Takaki ho následně upozorňuje, aby se na Ryosukeho nevěšel, že ho to bolí. (Takhle doslovně to asi neřekl, ale ukazoval prstem na Ryosukeho záda a něco mumlal.)První náznak (o makingu Fantastic Time jsme v té době ještě neměli ponětí) nějakých problémů se objevuje při další zastávce DEAR. tour na Hokkaidu (17.-18.9.2016). Pár fangirls hlásilo, že se Ryosuke nedokáže uklonit jako obvykle. Nesedal si a občas se držel za pas. Ovšem moc lidí tomu nevěnovalo pozornost, protože tahle informace se do povědomí ostatních fangirls dostala až po koncertech v Hiroshimě.Zvrat tedy přichází 2.10.2016 při DEAR. tour v Hiroshimě. Spousty fangirls reportují, že na Ryosukem bylo naprosto jasně poznat, že tancovat ho hodně bolí. V jeho výrazech se dalo číst jako v otevřené knize a podle jeho pohybů ho prý zjevně bolely záda nebo kyčle. Daiki se Ryosukeho uprostřed koncertu zeptal, jestli je v pořádku a Yuto mu pomáhal sejít ze schodů. Později se objevila informace, že 8 členů HSJ se vypravilo z Hiroshimy zpět do Tokya. Ryosuke byl naopak viděn v hiroshimské nemocnici, kde ho dva lidé museli při chůzi podpírat a zamířili s ním rovnou na pohotovost. Druhý den jsem se doslechla, že Ryosukeho chtěli hospitalizovat, ale on to odmítnul, protože na druhý den měl naplánováno natáčení School Kakumei a bůh ví, co všechno ještě.

Na Twitteru někdo zmínil, že Ryosuke natáčel akční scénu pro Cain and Abel a jediná scéna, která mi do tohohle scénáře pasuje je ta, kde Júa uhodil jeho bratr a Jú se skutálel dolů ze schodů. Nepochybuju o tom, že si tu scénu Ryosuke natáčel sám, takže tohle by mohla být odpověď nebo alespoň jedna z nich na jeho potíže.Co bylo nejhorší, bylo to, že už o 4 dny později čekala HSJ DEAR. tour v Yokohamě, kde je během 4 dnů čekalo 7 koncertů. Tady se začala hromadit spousta zpráv o tom, jak je na tom Ryosuke špatně. Ty první dva dny byly víceméně relativně v pořádku, ale ten třetí, čili 9.10.2016 byl troufnu si říct zlomový. Teď si opravdu nejsem jistá, jestli se DVD natáčelo ten první nebo druhý (myslím, že druhý, ale ruku do ohně bych za to nedala) koncert, ale na DEAR. DVD, které vyjde 26.4. bychom se mohli o Ryosukeho trápení v YokoAri dozvědět víc.
Téměř všichni moji informátoři na Twitteru mluvili o tom, jak je Ryosuke doslova "zlomený". Sice se stále usmíval jako obvykle, ale při tancování to rozhodně nebyl on. Neprožíval ten tanec tak, jak je u něj zvykem, a asi by nejradši jen stál na místě a zpíval.
Teď budu vyloženě citovat reporty:
"Nemohl dělat žádné pohyby nohama, když seděli na židlích. Nemohl dělat nic, co souviselo se spodní částí zad, nemohl dát ruce nad hlavu, nebo se ohnout. Nemohl utíkat, jenom chodil. Většinou byl tím posledním, kdo slézal z pódia. Při rozloučení se nemohl uklonit, ale pořád to byl ten samý Ryosuke. Usmíval a smál se, vůbec nedal najevo, že by ho něco bolelo, všimla jsem si pouze jediného momentu, když jsem ho sledovala dalekohledem. Měl se ohnout a natáhnout nohu, ale jakmile ji natáhl, přímo jsem viděla, jak se jeho obličej zkroutil bolestí, ale pak to překousl a pokračoval dál, jako by se nic nestalo. Během Fantastic Time si mají Ryosuke a Chinen společně kleknout a po celou dobu bylo vidět, jak Chinen Ryosukeho drží za paži, a pak mu pomohl vstát. Taky se často držel za levý bok."

Jakmile skončil druhý koncert toho dne, Ryosuke byl spatřen v nemocnici v Yokohamě na pohotovosti. K této informaci toho víc nemám.

V poslední den tour v Yokohamě vypadal první koncert toho dne velice slibně. Ryosuke dokázal chodit rychleji, mohl poskočit a celkově se lépe "kroutit". Věčně byl vysmátý.
Ale na druhém koncertě nastal pravý opak. Ryosuke nebyl přítomný na MC. Hned, jakmile mělo MC začít, zmizel v zákulisí a vrátil se až po přestávce. Když se koncert blížil ke konci, slova se chopil sám Ryosuke. Opět budu citovat reporty a neručím za to, že řekl přesně tohle slovo od slova.
"Omlouvám se. Odešel jsem během MC, protože mě bolela záda a bylo to jen horší. Vystrašil jsem vás a za to se omlouvám. Ale teď už je všechno v pořádku. Opravdu. Je mi fajn. Omlouvám se, že jsem vám všem přidělal starosti."

Po Eve.
"Promiňte, že jste se o mě museli bát. Už se nestrachujte. Miluju vás celým svým srdcem."

A po Romeo a Juliet.
"Jsem v pořádku. Vážně."


Bystřejší fans (Dobře, přiznám se, nepatřím k nim :D) si všimli, že Ryosuke má na zádech jakousi "náplast", která by měla tlumit bolest.Rozebereme si trošku setlist DEAR. a řeknu vám o některých změnách, které vyplynuly z Ryosukeho problémů.
(Může obsahovat drobné spoilery, které by vám mohly pokazit zážitek z DEAR. DVD, ale to vám je asi beztak jedno, ne? :D)
Ke konci songu Party Monster mají HS7 seskočit z pódia a zmizet. V Yokohamě tenhle závěr upravili a seskočil pouze Keito. Yuto, Chinen a Ryosuke museli přejít po pódiu půlku arény, aby se jakémukoliv skákání vyhnuli.

Při Tasty U si v jedné chvíli všichni klekají na zem a dělají takové... hm... 18+ pohyby :))) K tomu vám i hodím fotečku z nějakého předchozího DEAR. conu. ........ :))))))

No ale vzhledem k tomu, že si Ryosuke kleknout nemohl, tak tuto verzi upravili a to takovým způsobem, že polovina HSJ klečela a druhá včetně Ryosukeho stála. Ty moc pěkný pohyby ( :)))) ) tam zůstaly, ale prý se dalo vypozorovat, že u Ryosukeho to zkrátka nebylo ono.Při poslední zastávce DEAR. tour v Nagoyi (2.-3.11.2016) to vypadalo, že Ryosukeho žádné problémy netrápí. Tancoval svým obvyklým stylem, dokázal se uklonit, mohl běhat.
Dokonce se s chutí válel po zemi. ^_^7.12.2016 se vysílala epizoda Itadaki High Jump, kde se HSJ snažili porazit šampióna ve fotbalovém driblování (říkejme tomu tak :D). Soutěžit proti někomu takovému bylo vysloveně Ryosukeho přání. Při hře 3v1 Ryosuke rychle spěchal do obrany, ale uklouzla mu noha a on nepříjemně spadl na záda. Myslím, že to, jak se bolestivě se za ta záda chytil asi nepotřebuje žádný další komentář.
Ve druhé části epizody se HSJ přetahovali s profesionálním ženským týmem, ale Ryosuke se nezapojil. Těžko říci, jestli to bylo kvůli tomu jeho pádu, nebo už bylo předem dáno, že se účastnit nebude.Při lednovém natáčení videoklipu pro Funky Time se v makingu objevil další nemilý záběr. Abych byla naprosto upřímná, když jsem to poprvé viděla, myslela jsem si, že si Ryosuke akorát dělá srandu. Nějak mi to nezapadalo do toho, že během natáčení si v klídečku jezdil na skateboardu. Ten making jsem ještě celý v kuse neviděla, ale jak to tak přeskakuju, tak je možné, že skateboard byl dřív než tenhle záběr.19. března se vysílal díl School Kakumei, kde všichni členové SK cvičili jógu. Ovšem Ryosukeho odstrčili na bok a snažili se ho moc neukazovat, protože on tohle cvičení raději vynechal.Teď už se naštěstí blížíme ke konci!


17.04.2017 se v Tokyo Dome konal Johnny's Sports Day 2017, kde se vybraní členové Johnny's rozdělí do dvou týmů a soutěží proti sobě v několika disciplínách. Ryosuke byl sice součástí červeného a tedy i vítězného týmu, ale do žádné ze soutěží se nezapojil. Už jsem se k tomu vyjádřila tady a Ryosuke též.Nebo ne. Vrátím se ještě kousek do minulosti.
Shrnu tady ve zkratce Ryosukeho Think Note 12 ("Lies").
Ryosuke v něm povídal o jeho názoru na lhaní (překvapivě). Samozřejmě se nechal slyšet, že lhaní je něco, co opravdu nesnáší, ale jeden typ lži dokáže odpustit. Lhaní sám sobě.
Při druhém dni SUMMARY 2011 se Ryosuke necítil dobře a při loučení se uklonil, ale už se nedokázal narovnat. Silně ho začal bolet krk a nemohl pohnout hlavou. V nemocnici mu řekli, že má 2 měsíce odpočívat, ale on měl druhý den naplánovaný další koncert, na kterém nemohl chybět. Skrz celé SUMMARY ho pronásledovala tahle bolest a Ryosuke byl nucen lhát sám sobě.
"Vůbec to nebolí," nebo "Bolest tvoří jen samotné myšlení na ni."

Minulý rok to tedy nebylo poprvé, kdy Ryosuke jen zatnul zuby a pokračoval v tom, co nade všechno miluje.
Dovolím si zde ocitovat kousek z mé slohové práce na téma "Člověk, kterého si vážím".
"Při jednom z koncertů si poranil záda, ale že by kvůli svému problému zkazil radost lidem, kteří se na něj těšili? Ani nápad. Zkrátka zatnul zuby a ignoroval bolest, aby lidem zpříjemnil den."Tak, to by bylo. Rozepsala jsem se docela dost, ale byla bych nejraději, kdybych tu takovýhle článek vůbec nikdy nemusela psát. Osobně mě strašně bolí, když se všechno tohle o Ryosukem dovídám. Při psaní tohohle všeho mi ukápla nejedna slzička a 1000x jsem měla chuť toho kluka vystalkovat a někam ho zavřít, jen aby si na nějakou dobu odpočinul a mohl se v klidu zotavit. Snad nikdy v životě jsem nepoznala člověka s takovým odhodláním jako má Ryosuke. Možná jedině Tegoshiho z NEWS, ale to je zase naprosto odlišná kapitola.

Je možné, že všechny tyhle Ryosukeho problémy se zády/kyčlemi/krkem nebo čímkoliv jiným spolu ani nesouvisí. Třeba se jedná o nahodilé zdravotní problémy, které se prostě objeví. To je ta první varianta. Ta druhá je taková, že Ryosuke si jednou něco udělal a celé to jedno zranění se mu stále nepodařilo vyléčit a pořád si ho obnovuje. Nejsem doktor, takže mě rozhodně nechytejte za slova. Co ale vím je to, že problémy se zády jsou kolikrát opravdová muka. Taky mám tendence na ně trpět a bohužel velmi často. Jsou vcelku nepředvídatelné, takže jeden měsíc jste třeba naprosto v pohodě, a pak najednou přijde den, kdy se pomalu nemůžete ani zvednout z postele. Je to strašně omezující a deprimující. Proto si snad beru Ryosukeho zdraví víc k srdci, než bych asi měla. Když si jen představím, že bych měla s takovou nesnesitelnou bolestí zpívat, tancovat, celkově jen třeba chodit, tak to snad ani není možné.

Ale buďme ke konci pozitivní!
Ryosuke vypadá, že už mu je lépe, tak doufejme, že se co nejrychleji úplně zotaví a ukáže nám, co v něm je!
(I když to už všichni zajisté víme :) )

.
.
.

Měla bych extrémně špatné svědomí, kdybych to tu nakonec nezaspamovala Ryosukem a tím jeho překrásným úsměvem <3

.
.
.
PS: Nepsala jsem tu o Ryosukeho zranění během soutěže ZEUS 2 (protože jsem na to zapomněla :D), které se odehrálo někdy v listopadu 2015, pokud si dobře vzpomínám. ZEUS je kapitola sama o sobě a tam Ryosukeho zranění vyplynulo čistě z toho jejich stupidního systému soutěžení, takže to už asi nebudu plést sem. Možná někdy jindy :)


Takový dodatek.
Ve School Kakumei (23.4.2017) se Ryosuke pravděpodobně měl zapojit do nějaké té sportovní akce na vodě s Chinenem (ten díl jsem ještě neviděla, tak pardon :/), ale místo obvyklého dua YamaChii tam místo Ryosukeho byl Kochi ze SixTONES. Tohle je čistě jen můj předpoklad.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | Web | 20. dubna 2017 v 21:16 | Reagovat

Vyčerpávající článek, opravdu! Přiznám se, že jsem sem několikrát za den koukla, jestli už jsi přihodila něco nového. Ne že bych se těšila na zprávy o Ryově potížích, ale upřímně, lepší tohle, než něco horšího!
Včera jsem totiž zkoušela trochu pátrat a narazila na výrazy jako např. kýla. A to mě fakt vyděsilo, ale na druhou stranu, pokud by to tak bylo, tak ho opravdu pár měsíců nikde nevidíme, to by prostě nevydržel.

Taky mě nejdřív napadlo koleno; při natáčení Risou no Musuko, když se převléká do cosplay kostýmů, si tam několikrát musí kleknout a vždycky vstává s tím, že ho bolí koleno. Jenže to už je asi 5 let, co se to točilo.
Možná je to jedno s druhým, to se asi nikdy nedozvíme, každopádně doufám, že  se dá do pořádku. Taky bych ho nejradši někam zavřela, ať si odpočine, ono by se to na pár týdnů nepotento, kdyby všechno vynechal. Trochu se bojím Dear koncertu. Jestli tam uvidím jediný záblesk bolesti, tak budu brečet!

Bolest se zády nezávidím nikomu, sama mám za sebou už několik obstřiků, evidentně podstoupil to samé na tom koncertu i v nemocnici, což ale vůbec nic neřeší, bohužel :(

Mrzí mě, že Ti bylo těžko při psaní tohoto článku, ale i tak Ti moc děkuju. Pošlu Ryo-chanovi alespoň duševní podporu na dálku, aby se brzy uzdravil. A gify nakonec jen potvrzují to, jak silný a pozitivní člověk Ryosuke je.

Díky moc!

2 Extasy Extasy | Web | 20. dubna 2017 v 21:19 | Reagovat

Teď jsem si ještě vzpomněla... Při prvním speciálu IHJ, jak běží těch pět kilometrů na čas, tak ho tam v jednu chvíli masírujou. I to by s tím mohlo souviset...

3 Velvet Velvet | 20. dubna 2017 v 23:17 | Reagovat

Je neuvěřitelný co ten kluk dokáže. Když bolí záda, je to jedna z nejhorších bolestí a on prostě vyleze na podium a ... funguje!! Obdivuju ho za to, co dokáže udělat pro své fanoušky ale měl by myslet i na sebe!! Jen doufám, že se to nezhorší!
Moc děkuju za tenhle článek! :-)

4 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 16:37 | Reagovat

[2]: Těžko říct, jestli v těch posledních zraněních sehrálo roli koleno, ale koneckonců i to je možný. Nějak podvědomě očekávám, že by se k tomu mohl Ryosuke vyjádřit v blížícím se 10k interview, ale i na to si asi nějakou dobu počkáme.

Co se týká toho IHJ speciálu, tak myslím, že tam žádné problémy neměl. Ta masáž byla nejspíš jen z důvodu rychlejší regenerace. Kdyby Ryosukeho v té době něco bolelo, tak by si asi netroufnul běžet ten jeho poslední sprint takovým tempem, jakým ho běžel. :D

Ale samozřejmě nevím no. Snad o tom Ryosuke s odstupem času někde popovídá.

Děkuju za komentář a doufejme, že už Ryosukemu bude jen a jen lépe. :)

5 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 22. dubna 2017 v 16:38 | Reagovat

[3]: Naštěstí má Ryosuke poslední dobou docela dost volna, tak snad se mu konečně povede vyléčit vše, co je třeba. :)

Děkuju za komentář! ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama