Think Note vol. 53 - Pozice [CZ]

23. června 2017 v 9:17 | JPYamasuke |  Ryosuke Yamada
Při stále se blížícím výročí Ryosuke mluví o tom, jaké je to být centrem a jak se tato pozice za poslední dobu změnila. Zmíní se o oslavě svých 24. narozenin v podobě návštěvy Chinena s Keitem a večeří s režisérem Fullmetal Alchemist, Fumihiko Sorim.


Think Note vol. 53: Pozice

Od absolutního centra, až ke všem na té samé pozici.

"Absolutní eso." Jak byl tak pořád nazýván, neustále čelil zdrcujícímu tlaku. Nyní ale pozice ve středu není místem, kde by už musel stát sám. Blíží se ostatní členové (HSJ), aby přivítali jejich 10. výročí.

V květnu jsem oslavil své 24. narozeniny, ale upřímně řečeno, přijde mi to jako bych jen prožil další rok. Je mnohem víc důležité si všímat, kolik zkušenosti jste získali a jak silnými jste se stali, než soustředit se na to, kolik let jste žili. Cítím, že se každým rokem stávám silnějším. Své narozeniny trávím naprosto obyčejně, stejně jako každý den. Když jsem se v obýváku uprostřed noci koukal na televizi jako obvykle, najednou zazvonil zvonek a před mými dveřmi se objevili Chinen a Keito! Přišli mě překvapit... ale vlastně jsem docela očekával, že přijdou. (:D) Pili jsme saké, které mi Chinen daroval a od Keita jsem dostal dvě zbrusu nové skleničky. No, jednou mi už jednu rozbil... takže pouze ta jedna by se měla počítat jako dárek. (:D) V jiný den jsem byl na večeři s režisérem "Fullmetal Alchemist". Vedli jsme asi 4 hodiny vášnivou diskuzi o filmu, z čehož se pak z ničeho nic vyklubala nečekaná narozeninová oslava. Hned poté mi byl předán dort s postavičkami Edwardem Elricem, kterého jsem ztvárnil, a jeho mladším bratrem Alphonsem! Mohl jsem prožít své 24. narozeniny se spoustu lidmi, které mám moc rád. Jsem naprosto nadšený.

Letošní rok je 10. rokem od debutu JUMP. Je to klíčový milník, který rozhoduje o tom, zda dokážeme jako skupina uspět. V televizi i časopisech... povedlo se nám objevovat se v mnoha médiích a teď se některým členům daří podílet se na několika filmech. Přijde mi, že se nacházíme v situaci, za kterou bychom měli být vděční. Nejspíš by se to i dalo za jistých okolností nazývat úspěchem. Jenže ještě stále je před námi dlouhá cesta na vrchol. Je tedy důležité nezpomalovat naše tempo a pokračovat tak i po našem 11. výročí. Nemám v hlavě žádnou určitou představu, ale přál bych si, aby nás lidé více poznávali, čímž by se schopnosti každého ze členů stali o něco víc silnějšími. Současní JUMP se rozhodně dostávají kousek po kousku do toho ideálního tvaru.

Když už je řeč o JUMP, tak mnoho lidí si vybaví Yamadu Ryosukeho a dalších 8 členů. Tohle ode mě zní možná namyšleně, ale byla tu doba, kdy tak svět zkrátka přemýšlel. I přestože jsem byl nazýván "Absolutním esem," nepřestávalo mi vrtat hlavou, jestli si takový titul vůbec zasloužím. Bylo to neskutečně těžké. Celou dobu jsem trpěl. Ale co je důležitější... ostatní členové museli trpět o hodně víc než já. Kdybych byl na jejich místě, byl bych frustovaný, vadilo by mi to. Nicméně protože je pro mě každý z nich mnohaletou oporou, můžu být tím, kým jsem. Společně se snažíme najít cestu, na které můžeme všichni vyniknout a ukázat, čeho jsme schopní. Díky tomu jsme jako JUMP takoví, jací jsme. Jako důkaz může posloužit to, že ne vždy v posledních našich písních stojím jako centr. Myslím si, že tímto způsobem je to o mnohem víc zajímavější. Například jsme se domluvili, že ten, kdo se v určité písni stává centrem, má na starost i mluvení v hudebních programech. Tady je důležité umět seznámit okolí s písní za co nejkratší čas. Proto se je vždy snažím povzbudit a poradit jim. "Řekni něco zajímavějšího!" Samozřejmě se nic nemění na tom, že se budu snažit zpívat a tancovat lépe než kdokoliv jiný! (:D) S ostatními se cítím příjemně, ale zároveň s nimi nechci prohrát. Opravdu si to s nimi užívám.

10. výročí není důležité pouze pro nás, ale i pro fanoušky. Jinými slovy tento rok je rokem, kdy musíme tvrdě makat, abychom naplnili veškerá očekávání. Oznámili jsme celostátní tour a nedávno začali uvažovat nad její produkcí. Minulý rok jsem za tour zodpovídal pouze já sám, ale nyní si uvědomuji, jak moc velká legrace je plánovat koncerty se všemi. Chci, abyste na nás počkali a těšili se na to nejlepší z JUMP!

"Nikdy neztratím sám sebe." - Ryosuke

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Extasy Extasy | Web | 23. června 2017 v 20:12 | Reagovat

Super článek, díky!
Ale tak nějak nevím, jak by mohli být HSJ ještě populárnější, než jsou. Jo, je pravda, že ostatní kluci asi dostávají víc příležitostí než dřív, ale i tak. Myslím si, že tahle skupina vydělává Johnny´s nejvíc ze všech. Kam to ještě chtějí hnát? :-D Možná by mohli trochu změnit styl. Z chlapeckého na mužský, už to nejsou děti a pořád tak nějak čekám na tu Ryosukeho sexy stránku, zatím je pořád roztomilá :-D A samozřejmě by to chtělo víc povědomí o nich do světa, ale o tom už jsme se tu bavily :-)
Dík moc za překlad!

2 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 25. června 2017 v 12:52 | Reagovat

[1]: Tak ona ta propast mezi Arashi a zbytkem Johnny's je stále ještě pořád dost velká. Podle počtu členů v oficiálním fanklubu jich mají Arashi o nějaký ten milion a půl víc než JUMP. (Arashi měli naposledy 2.040.000, JUMP 437.000) Ale jak víme, tak to nemusí vůbec nic znamenat, když je relativně těžký se do toho fanklubu vůbec dostat, když člověk nežije v Japonsku. Stejně si osobně myslím, že HSJ se na nikoho už dávno dotahovat nemusejí. Za ten poslední rok/dva nabrali neskutečně hodně fanoušků a fakt „vyrostli.“ Nicméně chápu, že kluci mají vysoké ambice. Žene je to kupředu. (و ˃̵ᴗ˂̵)و Uvidíme, jak dopadne ten nový singl. Třeba nám ukážou, jací chlapáci z nich dokážou být! :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama