Ryosuke na Anime Expo v Los Angeles (Fullmetal Alchemist) - část první

4. července 2017 v 1:59 | JPYamasuke |  Ryosuke Yamada
[EDIT 4.7.17] Takzvané shrnutí Ryosukeho účasti na Anime Expo v L.A. v "afektu". Jinak řečeno se jedná o úplně první reporty, které byly psány z místa dění a přímo od fanoušků. Tohle bude první část, kterou budu věnovat Ryosukemu a Los Angeles. V té další bych se věnovala tiskové konferenci (jestliže opravdu bude záznam) a později bych se zaměřila na samotný film.

"Občas je vlastně super být chibim."
Tak, bando, tohle bude menší shrnující článeček z Ryosukeho působení na Anime Expo. Sama jsem zvědavá, jak se s tím dovedu poprat :'D
Budu sem přikládat i spoustu fotek a videí. Rozhodla jsem se pro tyto účely vytvořit speciální galerii na Rajčeti ( jméno+heslo: YamaEdo ), kam budu všechno házet, protože zkrátka není možné, abych se neustále odkazovala na externí zdroje. Je tam dost fotek, o kterých se zde nezmiňuji, tak se tam určitě mrkněte ;)
99% z toho, co zde napíšu, vychází pouze a pouze z reportů od přítomných fans! Nejsem schopná se tedy zaručit, že veškeré informace jsou pravdivé a přesné.


Kde jen začít... Je toho tolik! Pokusím se to vzít popořadě!


Prvně si ukážeme pohled na frontu čekajících fans na event týkající se Fullmetal Alchemist.
Těsně před začátkem celého "panelu" (začínal v 11:00 dopoledne), jak se tomu tady říká, se objevilo upozornění, které nás všechny na Twitteru celkem šokovalo a zaskočilo. Všichni přítomní byli seznámeni se skutečností, že je přísně zakázáno pořizovat jakýkoliv kamerový záznam nebo fotografie. Samozřejmě jsme se báli toho, že je to především kvůli tomu, že patří Ryosuke pod Johnny's, ovšem tak to ani zdaleka nebylo! Cokoliv natáčet a fotit bylo zakázáno z důvodu toho, že na začátku panelu se promítalo několik pasáží ze samotného filmu a štáb FMA pouze nechtěl, aby se tyto záběry dostaly na veřejnost dříve, než chtějí. K obsahu těchto filmových částí se dostanu později, až si tu popovídáme přímo o Ryosukem. Nechme tedy film trošku stranou.
(pozn. Možná, že tady se nejednalo o dosud nezveřejněné záběry, ale pouze o trailer a něco z historie FMA, nejsem si jistá.)


O několik minut později se na pódium za obrovského aplausu dostal Ryosuke společně s panem režisérem Fumihikem Sorim. VIDEO

Ryosukeho mikrofon prý nejprve nefungoval a bylo roztomilé, jak na něj poklepával a snažil se ho zprovoznit.

Následně se Ryosuke ihned pochlubil svými jazykovými dovednostmi (...haha My všichni víme, že ti pomohl Keito).

"Hello, everyone! I am Ryosuke Yamada, played Edo. Thank you for coming today. Please enjoy!"

Nemusím to překládat, ne? :)

Budu se tu teď snažit zahrnout vše, co se týkalo přmo Ryosukeho, snad v tom nebude příliš velký zmatek.

Ptali se Ryosukeho, jaký byl jeho dosavadní pobyt v Los Angeles. Ryosuke vyzdvihnul, jak jsou na něj všichni strašně hodní a že si to tu neskutečně užívá.

"Jsem opravdu šťastný a hrdý na to, že jsem Japonec, který právě teď může být svědkem toho, jak spousta fanoušků v tomhle davu žije japonským anime."


Jak ses cítil, když ti byla nabídnuta tato role?

"Nejsem zrovna vysoký, ale když jsem dostal tuhle nabídku, tak mi došlo, že je vlastně občas super být chibim." VIDEO

"Ztvárnění Edwarda bylo náročné, ale nejtěžší částí bylo natáčení s Alphonsem, protože je vytvořený počítačem. Bylo fakt těžké hrát sám se sebou a koukat se do prázdna."


Byly puštěny nové záběry z samotného filmu. Trvalo to celých 5 minut. Pak se opět věnovala veškerá pozornost ke dvěma hostům.


Ryosuke byl opravdu nadšený z pozitivních reakcí. Ptali se ho, jaký má názor na to, že hraje postavu, která ve skutečnosti není Japoncem.

"Originální příběh byl vymyšlen japonskou mangakou, takže jsem vůbec neváhal, zda nabídku přijmu. Ale měl jsem strach, že si to lidé nepřeberou dobře a přijde jim to divné. Nepřijde vám to divné, že ne?"


Ed v jedné části dostane ránu do obličeje (možná je to ta část z traileru, kde utíká před těmi "pilíři"?). Ryosuke se svěřil, jak moc bylo náročné něco takového zahrát, protože ho doopravdy nic netrefilo.

Neustále se smál a přímo z něj sršela pozitivní energie. Hodně vtipkoval a všechny přítomné dokázal nemálokrát rozesmát.

"Alphonse jsem v podstatě neviděl, ale hodně jsem pracoval s člověkem, který mu propůjčil hlas, takže jsem jako Alphonse začal vnímat jeho."

"Vždycky jsem byl obrovským fanouškem FMA."


Ryosuke se krátce zmínil i o natáčení v Itálii. Produkce byla fantastická a bezchybná.

Nejsem si jistá, zda tuto část chápu dobře, ale Hiromu Arakawa (stvořitelka FMA) Ryosukemu zanechala vzkaz. "Ryosuke, tvé ztvárnění Eda bylo úžasné."Nyní mohli samotní fanoušci pokládat otázky a bylo povoleno pořizovat fotky a videozáznamy!


"Tohle je poprvé, co mám možnost se objevit v zámoří před tolika lidmi. Líbí se mi vaše reakce, protože Japonci se přeci jen trochu stydí, takže když vidím vás, jak reagujete, tak mi to zvedá náladu. Jak moc je japonské anime milované, jak moc je zrovna FMA ve světě milované, dokážu právě teď pocítit na vlastní kůži. Jsem za to velmi šťastný." VIDEO

(Moc děkuju Sewi za překlad! o((*^▽^*))o Sewi má i svůj blog, tak na něj určitě koukněte!)


V tomto krátkém VIDEU (našla jsem ho ještě z jiného úhlu TADY) nejprve Ryosuke předvádí, jak běhá Ed v manze a jak běhá on.

"Když Ed utíká, tak běhá takovým zvláštním stylem (ukáže). Já obvykle běhám takhle (ukáže), ale abych se co nejvíce dokázal přiblížit manze, musel jsem si Eda důkladně prostudovat. Během natáčení jsem měl na paměti Edovo vyjadřování, utíkání i reakce. Opravdu jsem chtěl vystihnout mangu, jak to jen šlo. Můžete si toho všimnout na vlasech nebo výrazech obličeje. Snažil jsem se přiblížit jeho chování v manze. Hodně jsem si na tom dával záležet."Vidíte tu Ryosukeho změnu výrazu, když se začalo mluvit o možném partu 2 a ozvalo se jásání? VIDEO :')

"Jsem velmi šťastný a poctěn, že se mohu zúčastnit takového projektu jako je Fullmetal Alchemist, které je milováno po celém světě, a stává se z něj japonská live-action adaptace. Doufám, že všichni po celém světě budou mít možnost film vidět. Děkuju vám. Yoroshiku!"

Při odchodu z pódia nezapomněl Ryosuke zamávat a uklonit se. VIDEO VIDEO

Další videa, která nevím, kam zařadit, nebo k ním nemám překlad :'D

Jedno čtyřminutové VIDEO, jehož součástí je zmínka o druhém díle FMA, Ryosukeho studování Eda (viz výš) a samotný závěr.


Hned po opuštění pódia se Ryosuke účastnil tiskové konference, jejíž kompletní záznam by měl být zveřejněn! Yay!
TADY je ochutnávka.


Spousta fans se shoduje v jedné věci.
Když máte Ryosukeho před očima, je ještě krásnějším člověkem (ne jenom vzhledově),
než si vůbec dokážete představit.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Velvet Velvet | 4. července 2017 v 3:20 | Reagovat

Strašně moc, moc děkuju za článek!! Ryo-chan je skvělý herec a já se na film neuvěřitelně těším ;-)
Je úžasný, mít někoho, kdo nám Yamadu tímhle způsobem víc přiblíží!!! Zato ti opravdu děkuju :-D

2 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 4. července 2017 v 10:01 | Reagovat

[1]: Já jsem moc ráda, že to tu tak pravidelně čteš :-) Neskutečně mě těší, když vidím, že tahle moje "práce" někomu může udělat radost. Děkuju ^_^

3 Sewi Sewi | 4. července 2017 v 14:40 | Reagovat

"Tohle je poprvé, co mám možnost se objevit v zámoří před tolika lidmi.
→pokračovanie:
Páčia sa mi vaše reakcie, lebo predsa len Japonci sú hanbliví, takže keď sa pozerám na vás ako reagujete, tak aj mne to zdvíha náladu. Ako veľmi je japonské anime milované, ako veľmi je práve FMA vo svete milované dokážem práve teraz na vlastnej koži pociťovať. Som z toho veľmi šťastný.

Ďakujem sa skvelý report :)

4 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 4. července 2017 v 16:06 | Reagovat

[3]: Děkuju, děkuju natisíckrát! (⊙ꇴ⊙)

5 Extasy Extasy | Web | 4. července 2017 v 21:03 | Reagovat

Na jednu stranu jsem hrozně ráda, že se konečně dostal někam ven. Určitě z toho má obrovskou radost! Na druhou stranu musí být neskutečně nervózní :-) Je to, myslím, trochu vidět při té tiskové konferenci. Přesně, jak psala Sewi, Japonci jsou stydliví a kontakt s cizinci je pro ně ne úplně běžnou událostí. Ryosuke si musí uvědomovat, že čelí mnoha lidem s odlišnou mentalitou a je pro něj zaručeně hodně těžké, se vyjadřovat svým obvyklým způsobem. Mně to přijde kawaii, ale trochu je mi ho i líto, ale aspoň se pořádně otrká :-D Článek suprový, díky za něj! Mám pocit, že se toho filmu nedočkám. Kdyby ho alespoň dávali u nás v kinech, ale takhle budeme muset ještě čekat další měsíce na DVD. Už aby to bylo!

6 JPYamasuke JPYamasuke | E-mail | Web | 8. července 2017 v 11:16 | Reagovat

[5]: Nervózní musel být neskutečně, ale myslím, že to z něj pak částečně padalo, takže zase tak poznat to na něm nešlo. Alespoň mi to tak teda přijde :D Čekání na film velmi, ale velmi doporučuju zkrátit si zkouknutím originálního anime, respektive Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Je to fakt nejlepší anime, co jsem kdy viděla. Mohlo by to zaujmout i někoho, kdo na anime moc nekouká. Je to vážně neskutečný příběh. ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama